אישורי מהנדס לפרגולה 

בעבר היה צורך להתמודד עם בירוקרטיה רבה על מנת לקבל היתר לבניית פרגולה ביתית. כל תוספת קטנה של פרגולה גררה הוצאה כספית לא קטנה. כיום, לאחר התיקון בחוק באוגוסט 2014 אין עוד חובת קבלת היתר בנייה , אך ישנה דרישה לקבלת אישור מהנדס לפרגולה. את אישור המהנדס עליכם להגיש לעירייה עד 45 יום מיום הקמת המבנה.

אלו מבנים מוגדרים פרגולה על פי חוק?

כל מבנה פתוח ,ללא קירות עם קרוי חלקי המשמש להצללה יתאים לקטגוריה. פרגולה לא יכולה לעלות על 50 מ"ר. עליה לכסות שטח שאינו גדול מ25% משטח הגינה או הגג (הגדול מבניהם).

 אלו בדיקות מבצע המהנדס?

תפקידו של המהנדס הוא בבדיקת היציבות של הפרגולה, העיגון שלה לקרקע ולקירות (אם קיים עיגון) ומתן אישור בטיחות.  החוק קובע חובת קבלת אישור מהנדס בעבור כל סוגי הפרגולות  (אלומיניום, מתכת, עץ, חשמליות שמעוגנות לקיר).

בדיקת פרגולות עם חברת אס.בי.אם כוללת בדיקה יסודית של המרווחים שבין התומכים, מדידה, בדיקת העיגון לרצפה, בדיקת קירות חומה ועוד. בסיום הבדיקה תצולם הפרגולה על מנת להוסיף את התמונות לדו"ח. בתוך כמה ימים תקבלו דוח חתום על ידי מהנדס אזרחי המאשר את תקינות הפרגולה ואת בנייתה. את הדוח הזה עליכם להגיש לרשויות המקומיות על מנת להופך את הפרגולה חוקית.

במקרים בהם המהנדס אינו מאשר את המבנה תקבלו דוח עם פירוט של התיקונים הדרושים. את הדוח תוכלו להגיש למתקין של הפרגולה על מנת לבצע את התיקונים הדרושים. עם ביצוע התיקונים נגיע לביצוע בדיקה חוזרת לטובת מתן אישור מהנדס.  

הימנעו מקנסות מיותרים פנו אלינו עכשיו לקבלת אישור לפרגולה ותקבלו שירות מהיר אמין ומקצועי


טואול - בניית אתרים