למה אתם צריכים פיקוח בניה תמ"א 38?

הכנת התכניות והובלת הפרויקט הם באחריות חברת היזם. אם כך, למה כדאי לפנות למפקח בנייה שייצג את הדיירים?

במסגרת הניסיונות להתגונן בפני נזקי רעשים ורעידות אדמה, המועצה הארצית לתכנון ולבנייה הקימה תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים. כדי להיכלל בתכנית צריך לעמוד במספר תנאים, ואחד מהם זה מספר השנים שהבניין קיים. אם פנו אליכם לאחרונה בשם יזם כזה או אחר, כדי לבדוק האם אתם ושאר הדיירים בבניין מסכימים להיכלל בפרויקט, כדאי לערב מפקח בנייה כבר בשלבים הראשונים.

למה צריך פיקוח בניה תמ"א 38?

פיקוח בניה תמ"א 38 הוא חשוב בשל מספר סיבות. פרויקט תמ"א 38 המוכר גם בשם התחדשות עירונית, מנוהל בדרך כלל על ידי יזמים בענף הבנייה.
היזם מכין תכניות, מציע מפרט, מתנהל מול הרשויות במטרה לקבל היתרים ואישורי בנייה ומכין מסגרת תקציב.
לאורך כל התהליך חשוב שיהיה מישהו שייצג גם את הצד של הדיירים, פיקוח דיירים תמ"א 38,  וישמור על האינטרסים שלהם וזה תפקידו של מפקח בנייה.

בשלב הראשון מפקח בנייה ילווה אתכם בתהליך בחירת היזם לביצוע הפרויקט תוך בחינת ההצעות השונות שהתקבלו.
לאחר מכן המפקח ימשיך להיות מעורב בהסכם אשר כולל את מפרט הדירות וההערכות הכלכליות הניתנות על ידי היזם.


מכאן ואילך תפקיד מפקח הבנייה תלוי בקצב התקדמות קבלת האישורים והיתרי הבנייה, כשהמטרה היא לוודא שהיזם עומד בלוח הזמנים שסוכם.
כשהבנייה מתחילה, המפקח יבקר באופן קבוע במתחם כדי לראות שיש התאמה בין התכניות שאושרו וסוכמו מולכם לבין מה שמתבצע בשטח.
בביקורים אלו ייבדקו גם חומרי הגלם ואופן העבודה של אנשי המקצוע השונים. בתום הבנייה, המפקח יבצע בדק בית כדי לוודא שאין ליקויים וינפיק לכם דוח הנדסי מפורט.

פרויקט תמ"א 38 זו הזדמנות לזכות בשיפור משמעותי ברמת החיים וערך הדירה, אך כדי לוודא שהפרויקט מתנהל על פי ההסכם והיזם עומד בלוח הזמנים שנקבע, כדאי לפנות למפקח בנייה שילווה את הדיירים וייצג את האינטרסים שלהם.

מחפשים פיקוח בניה תמ"א 38 שייצג אתכם בצורה נאמנה מול היזם? חברת אס בי אם הנדסה תדאג לספק לכם ייעוץ מקצועי וליווי מהשלב הראשון ועד למסירת המפתח.

טואול - בניית אתרים